Vláknové řezací lasery

 

Technologie CNC vláknových laserů umožňuje řezat různé druhy kovových materiálů s vysokou přesností a bez potřeby dalšího opracování. Konstrukce zařízení je adaptabilní a je možné ji využít pro řezání standardních plechů, řezání trubek, profilů a jeklů, ale umožňuje také sestavení plně automatizovaných pracovišť pro výrobu specializovaných a tvarově náročných výrobků.

 

Mezi největší výhody vláknového řezacího laseru patří možnost dopravy paprsku optickým vláknem přímo k aplikaci bez složitých optických soustav. Díky tomu má vláknový laser téměř nulové nároky na údržbu. Vláknové lasery mají výbornou kvalitu paprsku a záření lze fokusovat do velmi malé plochy. Okamžitá energie vnesená do materiálu nabývá větších hodnot a u řezání materiálu je, tak možno dosahovat vyšších řezných rychlostí

 

Vláknové řezací lasery postupně nahrazují své předchůdce CO2 lasery, které jsou při řezu tlustších materiálů o něco rychlejší, ale jejich princip fungování je oproti vláknovým laserům o hodně komplikovanější. Způsob vedení laserového paprsku do místa řezu využívá složitý systém založený na soustavě zrcátek, vyžadujících pravidelnou kalibraci a výměnu dílů. Celkové náklady na provoz CO2 laserů, jsou v porovnání s vláknovými lasery velmi vysoké. Kromě nákladů na údržbu mají CO2 lasery vyšší energetickou náročnost, nižší účinnost i celkově kratší životnost zařízení.

 

O Výrobci     

HGTECH, australsko-čínská firma, je jedním z předních hráčů v oblasti laserových technologií, s roční výrobou přesahující 1 000 jednotek a obratem převyšujícím 1 miliardu dolarů. Společnost, zaměstnává globálně více než 12 000 lidí. Kompletní portfolio firmy zahrnuje CNC vláknové lasery pro 2D i 3D dělení materiálu, čistící lasery, svařovací lasery a další stroje splňující normy EU.

 

ORCA machines je prověřeným distributorem a servisním partnerem HGTECH pro Českou a Slovenskou republiku od roku 2016. S více než 50 instalovanými CNC lasery jsme jedním z největších distributorských center HGTECH v Evropě.

 

Kontaktujte odborného poradce
KONTAKTY