Vláknový laser GF Kombi

Kombinovaný CNC řezací laser pro řezání plechu a trubek

 

Kompaktní CNC řezací laser řady GF Kombi je vybaven rotační osou pro řezání trubek a profilů. Tento kombinovaný stroj s automatickými sklíčidly umožňuje řez trubek s průměrem 20-250 mm a délkou do 6 m. Pro menší provozy je možné zvolit prostorově úspornou variantu s jedním pracovním stolem.

 

  • laserový zdroj Raycus s výkonem 1 kW – 6 kW / volitelně zdroj IPG

  • laserová řezací hlava Raytools s autofocusem / volitelně hlava Precitec

  • dvouúrovňové výměnné pracovní stoly

 

STANDARDNÍ VYBAVENÍ

výměnné stoly, elektrická skříň, vodní chlazení, stabilizátor napětí

 

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

odsavač s filtrací, kompresor, umístění příslušenství nad stroj, software pro nesting CypNest a TubesT

 

Laserová řezací hlava Raytools / volitelně Precitec

Standardní výbavou laserů GF Kombi je řezací hlava švýcarské značky Raytools. 

Tyto hlavy disponují funkcí automatického zaostřování a patří mezi nejpoužívanější řezací hlavy na světě. Jejich velkou výhodou je jednoduchá údržba a dobrá dostupnost náhradních dílů a spotřebního materiálu. Jedná se o precizní a bezporuchová zařízení, která dosahují vynikající kvality řezu. 

 

Laser lze volitelně vybavit řezací hlavou značky Precitec. 

Společnost Precitec je lídrem ve vývoji a výrobě komponentů a systémových řešení v oblasti laserové technologie a optické metrologie. Nabízí řešení pro 2D i 3D laserové aplikace s pokrokovými funkcemi jako je regulace teploty, udržování konstantní vzdálenosti a ochrana  proti nárazu či možnost kontroly stavu v mobilní aplikaci. Řezací hlava Precitec je téměř bezúdržbová a zaručuje vysokou rychlost a vynikající kvalitu řezu

 

Laserová hlava Raytools
BM111 do 3 kW
BM114S do 4 kW
BM115 do 6 kW
Laserová hlava Precitec
ProCutter 1.0  do 6 kW
ProCutter 2.0  do 12 kW

Laserový zdroj Raycus / volitelně IPG

Standardně jsou lasery řady GF Kombi dodávány se zdrojem značky Raycus. 

Jedná se o čínského výrobce, který se již od r. 2007 specializuje na vlastní vývoj a výrobu vysokovýkonných zdrojů a patří mezi největší výrobce laserových zdrojů na světě. Zdroje Raycus jsou kvalitní variantou s plnou technickou podporou za velmi příznivou cenu.

 

Alternativou ke standardně dodávaným zdrojům jsou zdroje značky IPG, které vyrábí společnost IPG Photonics již od r. 1992. IPG působí globálně s výrobními závody v USA, Německu, Rusku a Itálii. Tato zařízení poskytují vysokou stabilitu laserového paprsku a patří mezi špičku na trhu.

Software pro nesting CypNest

(řezání plechů)

CypNest je nestingový software navržený pro systém laserového řezání plechů CypCut/HypCut. Integruje pokročilé funkce úpravy výkresů, rychlého nestingu, generování dráhy nástroje, analytických reportů a dalších tak, aby vyhovoval výrobním potřebám zákazníka.

Software pro nesting TubesT

(řezání trubek)

TubesT je 3D nestingový software navržený pro systém laserového řezaní trubek CypTube/TubePro. Nabízí funkce jako kreslení a úpravy dílů, úplnou kompenzaci typu, strategický nesting či generování reportů.

Kontaktujte odborného poradce
KONTAKTY