Vláknový laser MARVEL

Nejvyšší řada vláknových CNC řezacích laserů HGTECH

 

  • vhodné pro automatizaci a integraci do výrobních celků

  • CNC řídící systém Siemens SINUMERIK 840D

  • výměnné pracovní stoly

  • laserová řezací hlava Precitec

  • laserový zdroj Raycus s výkonem 3 kW - 20 kW / volitelně zdroj IPG

 

STANDARDNÍ VYBAVENÍ

výměnné stoly, elektrická skříň, vodní chlazení, stabilizátor napětí

 

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

odsavač s filtrací, kompresor, automatický nakladač / vykladač, zakládací věž, umístění příslušenství nad stroj

Laserová řezací hlava Precitec

Vláknové lasery řady MARVEL jsou standardně dodávány s řezací hlavou značky Precitec.

Společnost Precitec je lídrem ve vývoji a výrobě komponentů a systémových řešení v oblasti laserové technologie a optické metrologie. Nabízí řešení pro 2D i 3D laserové aplikace s pokrokovými funkcemi jako je regulace teploty, udržování konstantní vzdálenosti a ochrana  proti nárazu či možnost kontroly stavu v mobilní aplikaci. Řezací hlava Precitec je téměř bezúdržbová a zaručuje vysokou rychlost a vynikající kvalitu řezu

Laserový zdroj Raycus / volitelně IPG

Standardně jsou lasery řady MARVEL dodávány se zdrojem značky Raycus. 

Jedná se o čínského výrobce, který se již od r. 2007 specializuje na vlastní vývoj a výrobu vysokovýkonných zdrojů a patří mezi největší výrobce laserových zdrojů na světě. Zdroje Raycus jsou kvalitní variantou s plnou technickou podporou za velmi příznivou cenu.

 

Alternativou ke standardně dodávanému zdroji je zdroj značky IPG. 

Laserové zdroje IPG jsou vyráběny společností IPG Photonics již od r. 1992. IPG působí globálně s výrobními závody v USA, Německu, Rusku a Itálii. Tato zařízení poskytují vysokou stabilitu laserového paprsku a patří mezi špičku na trhu.

CAD/CAM software Metalix

Pro přípravu řezných plánu je možné využít CAM/CAD software generující G-code. Standardně je ke stroji dodáván software Metalix cncKad.

CncKad je jediný systém, který integruje možnosti CAD/CAM do jednoho modulu. Geometrie, rozměry a technologie (děrování / řezání) jsou zcela asociativní. Pokud upravíte geometrii, cncKad automaticky aktualizuje kóty a definice děrování nebo řezání. Software cncKad dosud využívá více než 1300 různých modelů strojů od více než 160 výrobců a přibývají další. 

Řídicí systém Siemens

Řídicí systém Siemens SINUMERIK 840D se právem stal standardem v prémiové třídě CNC strojů. Vysoký výkon CNC, flexibilita a otevřenost jsou základem téměř každého konceptu stroje. Výkonná hardwarová architektura, inteligentní řídicí algoritmy a prvotřídní technologie pohonů a motorů zajišťují vysokou dynamiku a přesnost obrábění. SINUMERIK 840D je doplněn o komplexní řadu řešení pro integraci IT prostředí.

Výhodou systému je jeho vysoká variabilita a možnost integrace do stávajícho systému.

Motory Siemens

Servomotory SIMOTICS S-FT7 jsou synchronní motory s permanentními magnety s velmi kompaktními rozměry. Splňují nejvyšší požadavek na přesnost, dynamiku a rozsah regulace otáček s vysokou mírou ochrany a robustnostní zároveň. Motory, které jsou vybaveny nejnovější technologií enkodérů, jsou optimalizovány pro provoz na našich plně digitálních pohonných a řídicích systémech.

Kontaktujte odborného poradce
KONTAKTY